Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dětský pokoj

Hlavním cílem tohoto malého projektu bylo najít vhodnou dvoupatrovou postel namísto té původní, samozřejmě v určité cenové relaci a trošku pozměnit uspořádání i barvy. Už to nebude pokojík pro jednoho klučinu, ale pro dva.

Šlo tedy o malé uspořádání prostoru tak, především pod oknem, aby byl použitelný pro školáka i malého prcka.. A hlavně, aby byl prostor stolu co nejpraktičnější a nejpohodlnější pro práci do školy.

Jelikož je to velice malý prostor, bylo nutné se trochu víc zamyslet, co s tím. Napadla mě spásná myšlenka - vyrabovat skříň, ve výšce stolu přišroubovat polici, aby byl prostor stolu zvětšen pro odkládání drobností. Vedle tohoto psacího stolu se pak elegantně vlezl malý stoleček pro prcka. Ten se však při otevírání levého šuplíku postele musí vždy oddělat, proto jsem tam uložila dětem spíše věci, pro které se tak často nechodí.
Samolepicí tapeta - zbyla mi 1 role z předchozího projektu, se použila na oblepení starého nábytku, zase to pokojík trochu prosvítilo, rozveselilo. Touto tapetou a následně i jen čistě bílou tapetou byl polepen vnitřek skříně, aby se zakryly veškeré díry po šroubcích a aby se tak nějak ucelil dojem z tohoto psacího koutku.

Tady se konala má realizace vlastně tak nějak na půl - co se týče barevnosti, musela jsem vyhovět přání dětí stejně tak jako s ponecháním veškerých blbůstek a hraček, co se týče financí, musela jsem vyhovět zase rodičům, co se týče uspořádání, musela jsem zase vyhovět rozměrovým dispozicím pokoje. Takže nic lehkého. :-)
Naštěstí šlo jen o malou úpravu pokojíčku, tedy když nepočítám lepení polystyrenových stropních kazet pro zateplení. To byl kumšt a vlastně moje premiéra. Stejně tak jako skládání, lepení a šroubování těžkých dílů patrové postele. Každopádně, všechno to už půl roku drží a zůstává na svém místě, takže asi dobrý.

Výsledek - naplněn požadavek pro umístění dvou postelí namísto jedné, refresh barev - místo oranžové bílá a klučičí modrá, praktické zvětšení prostoru stolu, pokojík je na stropě zateplen a nehezké dřevo nábytku potaženo folií s jemným modrým vzorem. Pokojík vypadá upravenější, modernější, veselejší, praktičtější a splnil hlavní očekávání rodičů i dětí, především co se spaní týče.

 

Dětský pokoj PO

Datum: 3. 7. 2018
Fotografií: 10
Složek: 0

Dětský pokoj PŘED

Datum: 3. 7. 2018
Fotografií: 4
Složek: 0